Հանգստյան օրեր՝ շաբաթ, կիրակի:
Քրեական գործերը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել են դատարան
18.05.2013 11:29 Ընտրություններ
Մայիսի 5-ին անհայտ քաղաքացուց ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ թիվ 97 միջնկարգ դպրոցում գտնվող թիվ 11/32 ընտրատեղամասում մի քաղաքացու մոտ տեսել են 2 քվեաթերթիկ: Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նա Ղազար Մ.-ն է: Ոստիկանության Շենգավիթի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել էր քրեական գործ:
Ղազար Մ.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին, վերջինս հարցաքննվել էր որպես կասկածյալ, որպես վկաներ հարցաքննվել էին հանձնաժողովի անդամները, կատարվել էր ընտրողների ցուցակի զննություն:
Մայիսի 16-ին քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան:
Մայիսի 5-ին ոստիկանության աշխատակիցը Կենտրոնականի բաժնում զեկուցագիր էր ներկայացրել, որ նույն օրը, ժամը 14:00-ի սահմաններում, իրեն է մոտեցել Ս. Շահումյանի անվան 1-ին դպրոցում տեղակայված թիվ 9/17 տեղամասի նախագահը  և մատնացույց անելով Է. Ե.-ին, հայտնել, որ նա փորձել է կրկին անգամ կատարել քվեարկություն:
Է.Ե.-ն բացատրությամբ հայտնել էր, որ 2-րդ անգամ փորձել է քվեարկել` հանձնաժողովի անդամների զգոնությունը փորձելու համար:
Ոստիկանության Կենտրոնականի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով հարուցվել էր քրեական գործ:
Մայիսի 17-ին քրեական գործը մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան: